Bilginoğlu Endüstri, 1973 yılında Makine Yüksek Mühendisi Ercan Bilginoğulları tarafından kurulmuştur.
Kuruluş amacı Türkiye Sanayisi’nin önde gelen kuruluşlarına yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı endüstriyel ekipmanları, üstün bir hizmet kalitesi ile sağlamak olmuştur.
Bugün faaliyet konularında, uygulamaları ve yenilikleri ile sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Sürekli gelişen ve büyüyen Türkiye ekonomisinin ihtiyaçlarını çok iyi bilmekteyiz. Dünyanın kullandığı kalite kontrol ekipmanları ve teknolojilerinin ülkemiz sanayicisinin hizmetine sunulması için global markalarla distribütörlük ve ortaklık anlaşmaları imzalanarak hizmet alanımızı genişletecek hamleler gerçekleştirilmiştir. Ilk olarak 1995 yılında Mitutoyo GmbH Firması ile distribütörlük anlaşması yapılmıştır. Daha sonra ise 1995 yılında Kyocera GmbH Firması ile distribütörlük anlaşması hayata geçilmiştir. 2001 yılında ise Mitutoyo GmbH firmasının tüm ürün çeşitlerini kapsayan ‘Türkiye Ana Distribütörü’ konumuna gelinmiştir.
Bilginoğlu Endüstri, İzmir’de merkez ofis, İstanbul’da ve Bursa’da ofisleri ve showroomlarıyla hizmet vermektedir. Kuruluşumuz ayrıca İzmir Ulucak’ta depo, kalibrasyon ve teknik servis hizmetlerinin de verildiği yeni bir hizmet üssüyle Türkiye sanayinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir.
 
3066

Faaliyette bulunduğumuz endüstri sektöründe; ürün çeşitliliği, teknik destek,servis-dağıtım ağı ve donanımlı personelimizle öncü kuruluş profilimize daha da değer katarak liderliğimizi devam ettirmek.

Malzeme Ölçüm

Türkiye ‘de yetkili satıcısı olduğumuz yabancı şirketlerin önce Türkiye’de daha sonra da Avrupa’daki en güçlü ve bilinen dağıtıcısı (distribütörü) olmak.