6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan
çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 

Bilginoğlu Endüstri Firma Profili

Bilginoğlu Endüstri Firma Profili

Bilginoğlu Endüstri, yüksek kaliteli endüstriyel ekipmanlarla Türk Sanayisi'ni buluşturmak amacıyla 1973 yılında İzmir'de Yüksek Makine Mühendisi Ercan Bilginoğulları tarafından kuruldu.

Yarattığı üstün hizmet kalitesiyle, yüksek kaliteli endüstriyel ekipmanlar ile Türk sanayisi arasında köprü kuran Bilginoğlu Endüstri, yenilikçi uygulamaları ve uluslararası arenada geçerli olan anlaşmalarıyla bugün sektörün öncü kuruluşlarından biridir. 2018 yılında 45 yılını dolduran, Türk Sanayisi'nin neredeyse yarım asrına hizmet veren Bilginoğlu Endüstri, global markalarla imzaladığı distribütörlük ve ortaklık anlaşmalarıyla hizmet alanını da geliştirdi.

1989 yılında Mitutoyo GmbH ile distribütörlük anlaşması imzalayan Bilginoğlu Endüstri, 1995 yılında da Kyocera GmbH ile distribütörlük anlaşması yaptı. Dünyanın önde gelen şirketlerinin ürettiği teknolojileri Türk sanayisine kazandıran Bilginoğlu Endüstri, 2001 yılında da Mitutoyo GmbH firmasının tüm ürün çeşitlerini kapsayan ‘Türkiye Ana Distribütörü’ konumuna yükseldi. Merkezi, temellerinin atıldığı İzmir'de bulunan Bilginoğlu Endüstri, İstanbul ve Bursa’da ofis ve showroomlarıyla hizmet veriyor. Bilginoğlu Endüstri depo, kalibrasyon ve teknik servis ihtiyaçları için İzmir Ulucak’ta kurduğu hizmet üssünü kullanıyor.

 
Bilginoğlu Endüstri - Firma Profili
Bilginoğlu Endüstri - Vizyonumuz

Endüstri sektöründe; ürün çeşitliliği, teknik destek, servis-dağıtım ağı ve donanımlı personel alanlarındaki liderliğin sürdürülmesi.

Bilginoğlu Endüstri - Misyonumuz

Türkiye’de ve Avrupa’da yetkili satıcısı olunan global markaların en güçlü distribütörü olmak.